Edukacijų erdvė

Edukacinė programa

„Pasivaikščiokime su rašytoju Mariumi Katiliškiu jo gyvenimo ir kūrybos keliais“

Siūlome jums pasivaikščioti su… rašytoju Mariumi Katiliškiu. Vaikščiosime kartu su Mariumi po jo gyvenimo ir klajonių vietas, nuo gimtųjų Gruzdžių, Katiliškių, iš kurių pasiskolino sau vardą iki Pasvalio, kur dirbo bibliotekos vedėju, nuo pabėgėlių stovyklų Vokietijoje iki nesvetingojo Niujorko, nuo laikinosios užuovėjos Čikagoje, iki paties pastatyto šeimos namo Lemonte, Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Kitaip pažvelgsite į mokykloje skaitytus tekstus ir girdėtus faktus. Vartysite knygas – nuo pirmųjų eilėraščių iki paskutinio romano, rankraščius, karo metų dienoraštį, matysite autentiškas fotografijas. Galėsite pasėdėti už rašytojo stalo, žvilgtelėti į rankinį laikrodį ar pypkių kolekciją, „pasimatuoti“ paties išsidrožtą lazdą, spustelėti rašomosios mašinėlės klavišus. O kad įspūdžiai ilgam išliktų, pasitikrinsite savo žinias dalyvaudami protų mūšyje.
Programa skirta vyresniųjų klasių mokiniams, pagal bendrąją viduriniojo ugdymo programą nagrinėjantiems išeivijos rašytojų kūrybą, abiturientams, besiruošiantiems lietuvių kalbos egzaminams, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojams, suaugusiems, besidomintiems rašytojo gyvenimu ir kūryba.

Programos trukmė 45 min. Renginio vieta – Pasvalio Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka.
Renginio laiką pasirenka dalyviai, suderinę su programos rengėju.

Šią programą dalyvių grupės ar pavieniai asmenys gali užsisakyti paskambinę tel.: (8 451) 34319,
parašę el. paštu: toma.mikalajunaite@psvb.lt

Vedėja: vyresn. bibliotekininkė Toma Mikalajūnaitė

Print Friendly, PDF & Email Print
Teksto didinimas
Kontrastas