Edukacijų erdvė

Edukacinė programa

„Pasivaikščiokime su rašytoju Mariumi Katiliškiu jo gyvenimo ir kūrybos keliais“

Siūlome Jums pasivaikščioti su rašytoju Mariumi Katiliškiu. Vaikščiosite kartu su Mariumi po jo gyvenimo ir klajonių vietas, nuo gimtųjų Gruzdžių, Katiliškių, iš kurių pasiskolino sau vardą iki Pasvalio, kur dirbo bibliotekos vedėju, nuo pabėgėlių stovyklų Vokietijoje iki nesvetingojo Niujorko, nuo laikinosios užuovėjos Čikagoje, iki paties pastatyto šeimos namo Lemonte, Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Kitaip pažvelgsite į mokykloje skaitytus tekstus ir girdėtus faktus. Vaikščiosite atnaujintame M. Katiliškio atminimo kambaryje. Apžiūrinėsite eksponuojamas knygas, rankraščius, autentiškus daiktus. Vieni jų yra eksponuojami stiklinėse vitrinose, kitus reikės atrasti po mechaninėmis detalėmis. 

Vartysite atvartus, kuriuos puošia eilėraščių, romanų, rankraščių, nuotraukų kopijos. Dėliosite magnetine dėliones. Prisėsite ant interaktyvių suoliukų, mėgausitės profesionalaus aktoriaus Dainiaus Svobono įgarsinta rašytojo M. Katiliškio kūryba.

Atminimo kambaryje išvysite ir netikėta grafinį elementą – vertikaliai įmontuotą laivą. O kad įspūdžiai išliktų ilgam, pasitikrinsite savo žinias išbandydami informacinį-edukacinį terminalą, kuriame yra įdiegti žaidimai, dėlionės, viktorinos.

Programa skirta vyresniųjų klasių mokiniams, pagal bendrąją viduriniojo ugdymo programą nagrinėjantiems išeivijos rašytojų kūrybą, abiturientams, besiruošiantiems lietuvių kalbos egzaminams, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojams, suaugusiems, besidomintiems rašytojo gyvenimu ir kūryba.

Programos trukmė 45 min. Renginio vieta – Pasvalio Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka.
Renginio laiką pasirenka dalyviai, suderinę su programos rengėju.

Šią programą dalyvių grupės ar pavieniai asmenys gali užsisakyti paskambinę tel.: (8 451) 34319, parašę el. paštu: toma.mikalajunaite@psvb.lt

Vedėja: vyr. bibliotekininkė Toma Mikalajūnaitė

Print Friendly, PDF & Email Print
Teksto didinimas
Kontrastas